آموزش مدیریت نرم افزار های اپل واچ

آموزش مدیریت نرم افزار های اپل واچ

چگونه نرم افزار های اپل واچ را مدیریت کنیم ؟

۱- نصب برنامه :
این کار به دو صورت انجام میشود  ؛ اگر برنامه ای را از اپ استور برای گوشی خود دانلود میکنید که نسخه اپل واچ هم داشته باشد همانجا به شما پیشنهاد میدهد که نسخه واچ آن هم پانلود و برروی ساعت شما نصب شود ؛ اما اگر به طور مثال قبلا تلگرام را بر روی آیفون خود نصب کرده اید و الان تصمیم به نصب تلگرام بر روی وچ خود دارد باید برنامه اپل واچ را از آیفون خود اجرا کرده و وارد اپ استور شوید ( دقت کنید منظور اپ استور آیفون که در منوی اصلی گوشی قرار دارد نیست ) ؛ سپس نام نرم افزاری که میخواهید را جستجو کرده و برروی واچ خود نصب کنید ؛ همچنین میتوانید از قسمت Featured بهترین نرم افزار های واچ را مشاهده و نصب نمایید.

۲- مرتب سازی برنامه ها
این کار به دو صورت قابل انجام است
الف – مرتب سازی از روی اپل واچ : وارد منوی اپل واچ شوید و سپس برنامه ای که قصد جا به جایی آن را دارید انتخاب و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید تا آیکن ها شروع به لرزیدن کنند سپس آیکن مورد نظر را به جای مناسب بکشید.
ب – مرتب سازی از طریق برنامه اپل واچ در آیفون : وارد برنامه اپل واچ شوید سپس My Watch را انتخاب کنید ؛ از بین گزینه های موجود App Layout را انتخاب کنید ؛ سپس مانند قبل هر برنامه را که میخواهید جا به جا کنید.

اطلاع از میزان فضای اشغال شده توسط برنامه ها :
برای این کار وارد برنامه اپل واچ در آیفون شوید سپس این مسیر را دنبال کنید :

My Watch —> General —> Usage

مخفی سازی برنامه های اپل واچ :
برای این کار وارد برنامه اپل واچ شوید ؛ به قسمت My Watch بروید و صفحه را به پایین اسکرول کنید تا برنامه های نصب شده راببینید ؛ سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Show/Hide on AppleWatch را بزنید.

حذف برنامه های اپل واچ :
برای این کار وارد منوی اپل واچ شوید سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا علامت ضربدر ظاهر شود بر روی ضربدر بزنید تا حذف شود ؛ این کار را روی آیفون هم باید انجام دهید.

ایجاد محدودیت برای برنامه های اپل واچ :
در آیفون قابلیتی به نام Restrictions وجود دارد که امکان ایجاد محدودیت و یا غیر فعال کردن یک برنامه در آیفون را برای شما فراهم میکند ؛ در صورتی که محدودیتی برای برنامه ای در اینجا ایجاد کرده باشید که نسخه اپل واچ آن هم بر روی ساعت باشد این محدودیت برای آن هم اعمال میشود ؛ برای مثال گر برنامه دوربین را در اینجا غیر فعال کنید ؛ در اپل واچ هم فابل استفاده نخواهد بود. برای ایجاد مخدودیت در آیفون خود به این مسیر بروید.

Settings — > General –> Restrictions