احتمال معرفی آیفون ۵SE به همراه آیپد ایر ۳ در اسفند ماه

احتمال معرفی آیفون 5SE به همراه آیپد ایر ۳ در اسفند ماه

هنوز این خبر رسمی نشده اما بر اساس ادعای نویسنده ارشد وب سایت ۹to5Mac، آقای «مارک گورمن»، اپل تصمیم دارد در پانزدهم مارس برابر با ۲۵ اسفند ماه، رویدادی برگزار کرده و در آن محصولات تازه خود رو معرفی کند.

اینطور که پیش از این در خبرها برایتان گفته بودیم، محصولاتی که در رویداد میانه مارس اپل معرفی خواهند شد، شامل آیفون ۴ اینچی موسوم به «آیفون ۵SE» و آیپد ایر ۳ خواهند بود. در این میان گفته شده بود که شرکت ساکن کوپرتینوی کالیفرنیا تصمیم دارد چند بند جدید را نیز برای اپل واچ معرفی کند.

تلفن هوشمند ۴ اینچی و جدید اپل به چیپست A9 و دوربین های قدرتمندی مجهز شده و همچنین می توان قابلیت «Live Photos» را نیز در آن دید. منابع مختلف خبر می دهند که نمونه ۱۶ گیگابایتی از آیفون ۵SE با قیمت ۴۵۰ دلار به فروش خواهد رسید و کاربران می توانند به نمونه ۶۴ گیگابایتی نیز دسترسی داشته باشند.

اما پایپر جعفری، تحلیل‌گر اپل، برخلاف شایعاتی که تاکنون مبنی بر معرفی آیفون ۴ اینچی وجود داشته، معتقد است که این دستگاه در مراسم ماه مارس رونمایی نخواهد شد.

وی در یادداشتی این‌گونه برای ادعای خود دلیل آورده: «اپل هیچگاه دو آیفون را در دو بازه زمانی در طول یک‌ساله رونمایی نخواهد کرد. چون این‌ کار مستقیما به روند معرفی و عرضه محصولات این کمپانی با ناهماهنگی که به وجود می‌آورد صدمه خواهد زد و حتی ممکن است فروش باقی دستگاه‌های این شرکت مثل آیفون ۷ را با کاهش رو به رو کند.»

این تحلیل‌گر آشنا به وضعیت و شرایط اپل همچنین اعلام کرده که تمرکز اصلی اپل در مراسم ماه مارس روی معرفی نسل جدید اپل واچ و آیپد ایر ۳ خواهد بود و به احتمال بسیار زیاد معرفی هیچ آیفونی را شاهد نخواهیم بود.

تبلت ۹.۷ اینچی و جدید اپل که آیپد ایر ۳ نام خواهد داشت اما بیشتر مشخصات خود را از «آیپد پرو» وام گرفته و اینطور که به نظر می رسد، به چهار اسپیکر مجهز شده است. خبر می رسد که این محصول نیز همانند برادر بزرگتر خود، از «Smart Connector» برخودار است و همین امر به شما اجازه می دهد از کیبورد آیپد پرو جهت کار کردن با آیپد ایر ۳ بهره گیرید. پیش از این همچنین خبر رسیده بود که این محصول شاید به فلاش دوربین هم مجهز باشد.

پیش از این شایعات دقیقا حاکی از موضوعی کاملا برعکس این قضیه بودند؛ بر اساس شایعات گذشته، آیفون ۵SE ستاره مراسم ماه مارس خواهد بود. در هر صورت تا چند هفته دیگر همه این گمانه‌زنی‌ها خاتمه پیدا خواهد کرد.