استیوجابز فقید از معنی حرف ” i ” در اسامی محصولاتش میگوید

تماشا کنید | استیوجابز فقید از معنی حرف " i " در اسامی محصولاتش میگوید

معنی حرف ” i ” در اسامی محصولات اپل به چه معناست ؟

تا به حال دقت کرده اید که اکثر محصولات اپل با حرف ” i ” شروع میشوند و به این موضوع فک کرده اید که به راستی چرا و علت این نام گذاری چه میتواند باشد ؟ آي مک – آي پد – آیفون – آیپاد – آیپاد تاچ و … . این ها جزئی از محصولات اپل میباشد که با حرف ” i ” شروع شده اند .

اولین زمانی که حرف ” i ” در محصولات اپل بیان شد , توسط مدیرعامل پیشین و فقید و بزرگ اپل استیو جابز بود . وی در کنفرانس سال ۱۹۹۸ و در حین معرفی آی مک از حرف ” i ” استفاده کرد . وی برای توضیح ارتباط بین حرف آی و مک که تشکیل دهنده آیمک میباشند بیان کرد :

” آی‌مک از ارتباط میان جذابیت‌های اینترنت با سادگی مکینتاش به وجود آمده است. هدف ما تولید دستگاهی بوده که مشتریان از آن به عنوان کامپیوتر برتر دنیا یاد کرده و انتخاب اول آنها باشد . این دستگاه باید سریع باشد و به سادگی بتوان از اینترنت لذت برد . “

در آن کنفرانس حرف ” i ” معرف و نماد اینترنت بود . به بیان بهتری بخواهم بگویم : اینترنت و مکینتاش با هم تلفیق شده اند و آیمک را تولید کرده اند . بعدها حرف ” i ” معانی دیگری نیز به خود گرفت . مخصوصا از زمانی که آیپاد معرفی شد . از معانی دیگر این حرف میتوان به individual به معنای فردی – instruct به معنای تعلیم – inform به معنای آگاهی دادن و inspire به معنای الهام بخش بودن , اشاره کرد .