اپل صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر را ثبت کرد

اپل صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر را ثبت کرد

شرکت اپل در چند روز اخیر با مراجعه به دفتر ثبت اختراع و علایم تجاری ایالات متحده آمریکا , ۵۴ پتنت را معرفی و ثبت کرد که یکی از آنها پتنت صفحه نمایش انعطاف پذیر میباشد . باید انتظار ارایه آیفون انعطاف پذیر از سمت اپل باشیم و گوشی همانند پلاستیک قابل انعطاف خواهد بود . این صفحه نمایش و این نوع گوشی قبلا توسط طراحان و کانسپت های آیفون نمایش داده شده بود .

صفحه نمایش قابل انعطاف در آیفون

اختراع یاد شده با نام ” دیوایس های اکترونیک قابل انعطاف ” ثبت شده است و شامل دیوایس هایی میشود که از صفحه نمایش قابل انعطاف و وسایل الکترونیک داخلی قابل انعطاف تشکیل شده باشد . این انعطاف پذیری قابلیت هایی زیادی به گوشی و یا آیپدهای اپل خواهد داد . از جمله این قابلیت ها میتوان به روشن و خاموش کردن دیوایس با تغییر دادن و دفرمه کردن دیوایس , یا انجام بازی ها و کنترل شخصیت بازی با دفرمه کردن و ورود اطلاعات و جابجایی اطلاعات و حتی شارژ دیوایس با دفرمه کردن اشاره کرد .

قابل ذکر میباشد که سیستم ها و دیوایس هایی که از بدنه قابل انعطاف استفاده میکنند مقاومت بسیار بیشتری در مقابل ضربه نسبت به دیوایس های غیر قابل انعطاف از خود نشان میدهند و باید انتظار گوشی ضد ضرب نیز از سمت اپل باشیم .

صفحه نمایش قابل انعطاف در آیفون

بد نیست بدانید که طبق گزارشات , اپل در سال ۲۰۱۸ از صفحه نمایش OLED استفاده خواهد کرد و در راستای این هدف قراردادهایی را با شرکت سامسونگ نیز بسته است و حتی مبلغی معادل ۷ میلیارد دلار را برای تامین تجهیزات برای تولید این صفحه نمایش پرداخت کرده است .