بررسی چند ویژگی جدید در iOS 9.3

همانطور که می دانید اپل شب گذشته iOS 9.3 Beta 1 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد تا بتوانند تست های مورد نظرشان را روی آن اعمال کنند. ما در پست مربوط به انتشار iOS 9.3 Beta 1 در مورد یکی از ویژگیهای جدید iOS 9.3 نکاتی را بیان کردیم. حال در این پست چند ویژگی جدید را به شما معرفی می کنیم که به طور حتم از آنها لذت خواهید برد!

بررسی چند ویژگی جدید در iOS 9.3


ویژگی Night Shift

بسیاری از کاربران از دیوایس خود در بیشتر مواقع برای مطالعه و بررسی ایمیل ها استفاده می نمایند. از این رو رنگ و نور صفحه نمایش تاثیر به سزایی در خستگی چشم خواهند داشت. اپل در iOS 9.3 ویژگی جالبی را با نام Night Shift جای داده است که کمک شایانی به قشر اهل مطالعه می کند!

به کمک این ویژگی کاربر بدون نیاز به کم کردن نور صفحه می تواند به راحتی در ساعات پایانی شب و نور کم به مطالعه بپردازد، به این صورت که سنسور نور دیوایس با توجه به زمان و مکان دیوایس، در ساعات شب، نور و رنگ صفحه را کم و گرمتر می کند تا چشم اذیت نشود و در روشنایی روز دوباره به صورت خودکار حالت اولیه را به خود می گیرد.

ویژگی Secure Notes

یکی از بخش های مهم در iOS یادداشت ها یا همان Notes است. بسیاری از ما یادداشت های مهم یا اطلاعات محرمانه خود را در Notes یادداشت و نگهداری می کنیم. به کمک ویژگی جدید iOS 9.3 می توان برای بخش Notes سنسور اثر انگشت Touch ID را فعال نمود تا دسترسی به اطلاعات غیر ممکن شود.

ویژگی Personalized News

اگر به اخبار روز علاقه مند باشید، این موضوع را باید بدانید که اپلیکیشن پیش فرض News در iOS این امکان را برای شما فراهم می سازد تا از آخرین اخبار جهان مطلع شوید. در iOS 9.3 شاهد بهبود و پیشرفت در News هستیم. این بار اپلیکیشن موضوعات مورد علاقه شما را متوجه می شود و سعی می کند اخبار مرتبط با موضوع دلخواه شما را بیش از پیش به شما اطلاع دهد. همچنین امکان شخصی سازی در News برای کاربر فراهم شده است که تاثیر به سزایی در علاقه کاربر به مطالعه اخبار دارد.

بررسی چند ویژگی جدید در iOS 9.3

ویژگی Health Dashboard

اپل پس از معرفی iOS 9 و رونمایی از Apple Watch اپلیکیشن Health را در iOS قرار داد تا کاربران بتوانند از سلامت خود باخبر شوند. در پیش به کمک این اپلیکیشن می توانستیم علائم حیاتی و فاکتورهای سلامتی را بررسی کنیم اما حال داشبوردی کامل به همراه اطلاعات جامع در مورد سلامتی بدن خود را نظاره کنیم و به کمک ساعت هوشمند اپل همسان سازی های مورد نظر را انجام دهیم.

بررسی چند ویژگی جدید در iOS 9.3

ویژگی CarPlay

با رونمایی از CarPlay در سال گذشته بسیاری از شرکت های خودروسازی به فکر راه اندازی این سیستم روی خودروهای خود افتادند. اپل در این سرویس ویژگیهای بسیاری را جای داده است اما در iOS 9.3 می توان به امکان استفاده بهینه تر از Apple Music در CarPlay اشاره کرد. همچنین بخش نقشه اپل در CarPlay بهبود بسیاری را به خود دیده است که کار را برای راننده راحت تر خواهد کرد.

ویژگی Education

در iOS 9.3 یک ویژگی منحصر به فرد قرار گرفته که بی حد و اندازه جذاب است. این ویژگی برای بخش آموزش و مدارس بسیار کاربردی است. به طور مثال می توان برای یک آیپد به تعداد شاگردان پروفایل و میزان دسترسی تغیین کرد! این قابلیت هم معلمان و هم شاگردان را قادر می سازند که به اطلاعات مورد نیاز خود و بدون نیاز به چند دیوایس دسترسی داشته باشند. همچنین امکان تعریف چند Apple ID در یک دیوایس نیز تعبیه شده است که بسیار کارآمد خواهد بود.

بررسی چند ویژگی جدید در iOS 9.3

ویژگی Multiple Apple Watches

اگر چند ساعت هوشمند اپل داشته باشید، می توانید به صورت همزمان و به کمک iOS 9.3 آنها را کنترل کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اپل واچ شما باید روی WatchOS 2.2 باشد!