به زودی Apple Pay از خودپردازها پشتیبانی میکند

به زودی Apple Pay از خودپردازها پشتیبانی میکند

پرداخت با تلفن‌های همراه بسیار مناسب و آسان است و هر روز به مکان‌های بیشتری راه پیدا می‌کند، اما هر مغازه‌ای دارای پایانه NFC نیست، اما اگر کسی که به موبایلش دل بسته باشد و کارت‌های خود را فراموش کرده باشد چه خواهد شد؟ هیچ پول نقدی و یا دوستی در نزدیکی شما نیست که از او پول نقد دریافت کنید، ممکن است شرایط کمی نادر باشد اما به هر حال ممکن است رخ دهد! برای این مشکل راه حلی وجود دارد!

بانک‌ها برای ارائه خدماتی کار می‌کنند که کاربران Apple Pay و Android Pay بتوانند از دستگاه‌های خود پرداز استفاده کنند. طبق گزارشجدید، فلز فارگو (Wells Fargo) و بانک آمریکا (Bank of America) هر دو می‌توانند از این کیف پول‌های موبایلی پشتیبانی کنند. ولز فارگو تایید کرده است که در حال حاضر NFC دارد در موبایل‌ها نفوذ می‌کند و جای کارت‌ها را در تراکنش‌ها می‌گیرد، و به زودی پشتیبانی از Android Pay در خودپردازها صورت می‌گیرد. همچنین اشاره شده که در طی سال سرویس‌های بیشتری شامل این پشتیبانی می‌شوند.

بانک آمریکا نیز بر روی یکپارچه سازی دستگاه‌های خود پرداز خود و NFC کار می‌کند و در اواخر فوریه صورت می‌گیرد. دره‌ سیلیکون، سان فرانسیسکو، شارلوت، نیویورک و بوستون مکان‌های انتخاب شده برای حاضر به کاری در تابستان هستند. این بانک مشخص نکرده است که کدام سرویس‌ها را پشتیبانی می‌کند اما به احتمال زیاد سرویس‌های اپل و اندروید جزء برنامه خواهند بود.

در گذشته نیز بانک چیس برنامه‌ای برای خودپردازهای بدون کارت اعلام کرده بود اما جزئیات زیادی در این باره وجود ندارد. مسلماً همراه نداشتن پول نقد و استفاده از کارت‌های بانکی و سرویس‌های پرداخت موبایل، راهی مناسب‌تر است، اما داشتن پول نقد نیز گاهی ضروریست و هنوز هم در بسیاری از مواقع به کار می‌آید و جای چنین پروژه‌ای خالی بود.

متاسفانه هنوز پرداخت با موبایل در ایران جایی ندارد و اطلاعات جسته و گریخته‌ای از فعالیت‎های بخش خصوصی برای حضور در این عرصه به ما رسیده است. با امکانات این سرویس و جذابیتش به طور حتم در صورتی که در ایران حضور پیدا کند، استقبال خوبی از آن می‌گردد.