تراشه های LTE آیفون ۷ را چه شرکتی تولید میکنید ؟

 تراشه های LTE آیفون 7 را چه شرکتی تولید میکنید ؟

تراشه های LTE آیفون ۷ را چه برندی تولید خواهد کرد ؟

با توجه به نزدیک شدن زمان ارایه گوشی آيفون ۷ اپل شایعات و اخبار بیرون آمده در مورد این گوشی هوشمند هر روز بیشتر و بیشتر میشود . طی گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی CLSA شرکت اینتل بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از تراشه های LTE گوشی آيفون ۷ اپل را بر عهده خواهد گرفت .

پیشتر نیز شرکت اینتل با کمپانی اپل همکاری های بسیار زیادی برای تولید تراشه در حوزه های مختلف از جمله ساخت لپ تاپ های مک بوک رتینا داشته اند که بسیار موفق بوده است . نکته ی مهمی که میتوان در مورد تراشه های جدید آيفون ۷ اپل بیان کرد این میباشد که سرعت انتقال داده از نرخ ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه از آیفون ۶ اس به  ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه در آیفون ۷ اپل رشد داشته است . این بدان معناست که سرعت جی پی ار اس گوشی و یا همان LTE جهش ۳۰%ی نسبت به ورژن قبلی کرده است . این اعداد و ارقام در مورد سرعت دانلود توسط گوشی آیفون ۷ اپل بود . حال باید بینیم که CLSA در مورد سرعت آپلود در آیفون ۷ اپل چه گزارشی را ارایه کرده است ؟

عدد ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه در گزارش این موسسه جلوی سرعت آپلود ثبت شده است که نسبت به ورژن قبلی آیفون اپل رشد چشم گیری نداشته است . بسیاری از رقبای جدی شرکت اپل مانند سامسونگ , اچ تی سی و … سرعت دانلود گوشی های تولیدیشان را بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ در بستر LTE بیان میکنند که این اعداد بیشتر اسمی هستند . اپل سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه را در آيفون ۶S با LTE Advanced تضمین میکند .

اگر گزارش منتشر شده از سمت CLSA واقعیت داشته باشد این بدان معناست که اپل در حال کم کردن همکاری با شرکت کوالکام برای تولید تراشه های خود میباشد . در ۳ سال گذشته وظیفه تولید تراشه LTE گوشی های آیفون از جمله آيفون ۶S بر عهده شرکت کوالکوم بود که به نظر میرسد اپل در حال کاهش وابستگی تولید تراشه های گوشی های آيفون به این شرکت میباشد و قصد دارد تا با شرکت اینتل هم همکاری داشته باشد .

طی گزارشات منتشر شده اپل در پی گرفتن گواهی طراحی تراشه LTE از سمت اینتل به صورت انحصاری میباشد تا بتواند مانند گذشته که تراشه های سری A راانحصاری کرده بود در تولید تراشه های جدید نیز این تجربه موفق را تکرار کند .