ترفندهای iOS 8

ترفندهای iOS 8

– اسکنکارتهایاعتباری به کمک دوربین Safari

خرید آنلاین خود را بدون وارد کردن عدد انجام دهید . در iOS 8  توسط دوربین موجود در Safari می توانید از کارت اعتباری ( گیفت کارت ، آمازون کارت ، ویزا کارت ، مستر کارت و  … ) خود عکس بگیرید تا کد آن خودکار اسکن شده و در دستگاه وارد شود .

 scan-credit-cards-with-the-camera-in-safari.jpg

 

۲ – مخفی کردن فیلم و عکس

انگشت خود را روی عکس یا فیلم مورد نظر نگه داشته و گزینه Hide را انتخاب کنید .  عکس ناپدید می شود ، جهت دسترسی مجدد به آن کافیست از پایین صفحه روی Albums کلیک کنید .

 hide-photos-and-videos.jpg

 

۳ – فرستادن همزمان چند عکس یا فیلم در یک پیام

در نرم افزار Messages روی آیکون دوربین کلیک کنید ، گزینه گرفتن عکس و فیلم و یا Photo Library موجود است که ازین طریق می توان هر تعداد عکس و فیلم که می خواهید به پیام خود ضمیمه کرده و همه را با هم بفرستید .

send-multiple-photos-video-via-message.jpg

 

 

۴ – ویرایش فوری عکس

در نسخه های قدیمی تر iOS ابتدا عکس می گرفتید ، سپس این عکس را در Favorite Image-Editing باز کرده و ویرایش می کردید ، حال شما می توانید فورا عکس را دیده ، روی گزینه Edit کلیک کرده وآنرا همانطور که می خواهید درست کنید .

edit-a-photo-immediately.jpg

 

 

۵ – بازیابی عکس و فیلمهای پاک شده

وقتی عکس یا فیلمی را از دستگاه خود پاک می کنید ، این فایلها به پوشه ای به نام Recently Deleted منتقل شده تا برای ۳۰ روز تا پاک شدن کامل ، قرنطینه شوند ( مشابه Trash در Mac ) . در مدت این ۳۰ روز می توانید در صورت نیاز آنها را بازیابی کنید . برای این منظور ابتدا وارد Albums شده ، تعداد روزهای باقی مانده از هر فایل را مشاهده می کنید . حال جهت بازیابی یا پاک کردن کامل آنها اقدام نمایید .

370451-really-really-delete-photos.jpg

 

۶ – تایمر دوربین

در iOS 8  می توانید برای عکاسی از تایمر ۳ یا ۱۰ ثانیه ای استفاده کنید . اگر از دوربین جلو استفاده می کنید ، زمان باقی مانده روی صفحه دستگاه نمایش داده می شود . ولی در صورتیکه قصد دارید با دورین اصلی گوشی عکاسی کنید فلش دوربین به عنوان شمارشگر زمان باقی مانده را به شما اطلاع می دهد ، اگر این زمان رو به اتمام باشد ، چشمک زدن فلش سریعتر می شود . همچنین در این حالت دوربین ، خودکار ۱۰ عکس به حالت Burst Shot می گیرد تا شما بهترین را انتخاب کنید .

 set-the-selfie-timer.jpg

 

۷ – ضبط ویدئو دور تند

این قابلیت مخالف ویدئو Slow Motion است که در iOS 7 موجود بود . این قابلیتی است که به وسیله آن شما می توانید یک ویدئو خیلی طولانی را به حد چند ثانیه فشرده کنید . شبیه ویدئوهای تلویزیونی که در آنها مراحل ساخت یک ساختمان از ابتدا تا انتهای آن نمایش داده می شود . برای استفاده از این قابلیت دوربین رت بر روی حالت Time-Lapse تنظیم کنید . شما سرعت ویدئو را کنترل نمی کنید بلکه خود iOS بر اساس مدت زمان ویدئو بهترین حالت را انتخاب می کند . به عنوان مثال برای یک ویدئو ۱۰ دقیقه ای ممکن است در هر ثانیه ۴ Frame جهت نمایش آماده شود و برای ۸۰ دقیقه یک Frame  در هر ثانیه . ولی در کل تمام خروجی ها با هدف ویدئوهای ۱۵ تا ۴۰ ثانیه ای ، مناسب برای اشتراک گذاری  آماده می شوند .

 time-lapse-video-shots.jpg

 

 

۸ – هر زمان که می خواهید با Siri صحبت کنید

می توانید بدون فشردن کلید با Siri صحبت کنید . بدین منظور وارد مسیر روبرو شده و گزینه Allow “Hey Siri” را فعال نمایید . Settings > General > Siri

  تا نرم افزار حتی در حالت “Hey Siri” کافیست بگویید استند بای فعال شود .

talk-to-siri-whenever-you-like.jpg

 

۹ – یافتن موزیک به کمک Siri

با گفتن “Siri,Who’s Singing” می توانید از اطلاعات موزیکی که در حال پخش است با خبر شوید .

shazam-via-siri.jpg

۱۰ – تنظیم سریع فونت

در iOS 8 می توانید اندازه فونت نوشته ها را به سادگی تغییر دهید . بدین منظور از مسیر زیر استفاده کنید :

Settings > Display & Brightness > Text Size

quickly-adjust-all-type.jpg

۱۱ – فرستادن پیامهای صوتی با iMessages

در iOS 8 می توانید از طریق iMessages پیام صوتی بفرستید .  بدین منظور روی ایکون میکروفون داخل پنجره پیامها کلیک کرده و نگه دارید ، پیام صوتی خود را ضبط کرده به سمت بالا بکشید تا ارسال شود .

 use-imessages-like-a-walkie-talkie.jpg

 

 

۱۲ – ارسال ویدئوهای موقتی

 بوسیله آیکون دوربین در برنامه پیامها ، می توانید ویدئوهای موقتی بفرستید . بدین معنی که این ویدئو ها پس از دو دقیقه از ارسال ، بصورت خودکار از دستگاه شما پاک می شوند . برای تغییر دادن این زمان می توانید مسیر روبرو را دنبال کنید :

 Settings >Messages >Video Messages

send-temporary-videos.jpg

 

 

۱۳ – اعلانات

در iOS 8 برای پاسخ دادن به پیامهای موجود روی Lock Screen نیازی به باز کردن نرم افزار Messages نیست ، شما می توانید از طریق کشیدن اعلانات به پایین پیام خود را پاسخ دهید . این قابلیت برای نرم افزارهای مختلفی از جمله calendar و email موجود است .

 370456-send-temporary-videos.jpg

 

۱۴ – میزان مصرف باطری توسط نرم افزارها

در iOS 8 می توانید میزان باطری که هر نرم افزار در طول ۲۴ ساعت اخیر یا هفته پیش ، مصرف کرده است را مشاهده کنید . برای مشاهده این جزئیات مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > General > Usage > Battery Usage

 

check-apps-for-battery-abuse.jpg

 

 

 

۱۵ – قابلیت های جدید در نرم افزار Mail

در iOS 8 انگشت خود را بر روی یک Mail به سمت راست بکشید ، حال شما می توانید این پیام را به حالت خوانده شده یا خوانده نشده تغییر دهید . در صورتیکه پیام را به سمت چپ بکشید می توانید آنرا حذف کرده یا علامت بزنید . شما می توانید این قابلیتها را از طریق مسیر زیر تغییر دهید :

Settings > Mail > Contacts > Calendars > Swipe Options

new-swipes-for-mail.jpg

 

۱۶ – میانبرهای جدید در نوار اعلانات

برای اضافه کردن میانبرهای نرم افزارها ابتدا نوار اعلانات را پایین بکشید ، در بالای صفحه روی Today کلیک کرده و به پایین صفحه رفته ، روی گزینه Edit کلیک کنید . حال می توانید از بین Widget های مختلف هر کدام را که می خواهید اضافه یا حذف نمایید . بدین منظور روی علامت سه خط انگشت خود را نگه داشته و به سمت کادر مربوطه بکشید .

new-notification-widgets.jpg

 

 

۱۷ – دسترسی به تمام امکانات پیامها

 در نرم افزار Messages می توانید با کلیک کردن روی Details بالای صفحه ، گروه خود را نام گذاری کرده یا حتی اعضا گروه را از موقعیت مکانی خود آگاه کنید ، شما می توانید از حالت Do Not Disturb برای بی صدا کردن گفتگوها استفاده کنید . یکی از بهترین قابلیتها ، امکان دیدن تمامی فایلهای ارسالی و ذخیره آنها در صورت نیاز می باشد .

access-all-your-message-options.jpg

۱۸ – ردیابی آیفون گم شده یا دزدیده شده

با iOS 8 حتی اگر باطری شما در لحظه گم شدن نزدیک به خالی باشد ، می توانید دستگاه گم شده یا دزدیده شده خود را پیدا کنید  . برای فعال کردن این گزینه مسیر زیر را دنبال کنید :

Settings > iCloud > Find My iPhone

 گزینه “ Send Last Location” را روشن کنید .

find-your-phone-s-final-resting-place.jpg

 

 

۱۹ – یادداشت پیشرفته

در iOS 8 نرم افزار یادداشتها به قابلیتهای پیشرفته ای نظیر Bold,Italic,Underline و پشتیبانی عکس ، تصویر متحرک و ویدئو ، مجهز شده است .

enhanced-notes.jpg

 

۲۰ – اضافه کردن مخاطب جدید در Email

در صورتیکه Mail از یک مخاطب جدید دریافت کنید ، iOS 8 اطلاعات مربوط به این شخص را در صورت موجود بودن به صورت خودکار در بالای صفحه به شما نشان می دهد . در صورت تمایل می توانید این مخاطب را به لیست خود اضافه و یا حذف کنید .

quick-add-email-contacts.jpg