سامسونگ محکوم به پرداخت ۵۸۴ میلیون دلار خسارت به اپل شد

سامسونگ محکوم به پرداخت 584 میلیون دلار خسارت به اپل شد

س از مدت‌ها درگیری و کشمکش بین دو کمپانی اپل و سامسونگ بابت نقض حق اختراع اپل توسط سامسونگ، این کمپانی به پرداخت نیم میلیاد دلار خسارت به اپل محکوم شد و محکومیت خود را مجبور شد که بپذیرد!

این کمپانی کره‌ای باید مبلغ $۵۴۸,۱۷۶,۴۷۷ دلار را به اپل پرداخت کند. این اتفاق پس از اینکه حوزه فدرال دادگاه استیناف ایالات متحده درخواست سامسونگ برای دادرسی مجدد را رد کرده، افتاد. بسیاری این پیش بینی را می‌کردند که سامسونگ به دیوان عالی مراجعه کند ولی این اتفاق نیافتاد و سامسونگ با پرداخت خسارت موافقت کرد.

اگر تا آخر هفته جاری صورتحساب به دست کمپانی سامسونگ برسد، ۵۴۸ میلیون دلار به اپل تا ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) پرداخت خواهد شد.

 سامسونگ محکوم به پرداخت 584 میلیون دلار خسارت به اپل شد

این دعواها از حدود ۵ سال پیش شروع شد، زمانی که سامسونگ با ارائه گلکسی باعث شد که اپل بابت کپی برداری از طراحی و ویژگی‌های نرم افزاری از این کمپانی کره‌ای شکایت کند. در آگوست سال ۲۰۱۲ هیئت منصفه سامسونگ را گناهکار دانست و آن را به پرداخت خسارت ۱٫۰۵ میلیارد دلاری محکوم کرد! اما این رقم از آن زمان در دادگاه‌های مجدد کاهش یافته است. این درگیری‌ها جدا از مبحث مالی، برای دیدگاه کاربران نسبت به کمپانی‌ها نیز مهم است و کوتاه نیامدن هر دو طرف باعث شد که این درگیری اینقدر طولانی شود!

به نظر می‌رسد که سامسونگ برای مبارزه با حکم صادر شده باز هم اقدام خواهد کرد اما در حال حاضر باید این رقم را در موعد مقرر پرداخت نماید و گمانه زنی‌هایی که برای مراجعه سامسونگ به دیوان عالی زده می‌شد، بعد از پرداخت رخ دهد.