قابلیت Night Shift چیست و چگونه فعال میشود ؟

قابلیت Night Shift چیست و چگونه فعال میشود ؟

ویژگی شیفت شب و یا همان Night Shift در آی او اس ۹٫۳ :

هدف از ارایه ویژگی شیفت شب و یا همان Night Shift در ورژن جدید آی او اس خواب راحت تر و بهتر پس از کار کردن با محصولات اپل میباشد . اگر از آن دسته از افرادی هستید که شب و هنگام خواب دچار چشم درد میشدید , حتما از ویژگی Night Shift و جدید آی او اس استقبال خواهید کرد . سیستم عملکرد Night Shift اینگونه میباشد که هنگام غروب خورشید رنگ های نمایشگر آیفون و یا آیپد به رنگ های گرم تر سوق پیدا میکنند و رنگ آبی که رنگ سردی میباشد از آیفون حذف میشود . نور آبی ساطع شده از دستگاه ها باعث ایجاد مشکل در سلامتی افراد و کم شدن کیفیت خواب میشود ( با ساطع شدن نور آبی ترشح هورمون ملاتونین در مغز کم میشود و در نتیجه با کاهش این هورمون که وظیفه اش دستور به مغز برای خوابیدن میباشد خواب بدتری را تجربه خواهیم کرد ). البته باید بدانیم ویژگی که رنگ آبی به دیوایس ها میدهد باعث بهتر دیده شدن صفحه نمایش زیر نور آفتاب میباشد .

راه حل اپل برای خوابیدن راحت تر Night Shift و یا همان شیفت شب میباشد . رنگ نور نمایشگر با Night Shift از حالت آبی به سمت قرمز پیش میرود و چیزی شبیه غروب خورشید در گوشیتان رخ خواهد داد .

حال به بررسی و آموزش فعال سازی ویژگی Night Shift – شیفت شب – در آیفون خواهیم پرداخت :

  • ایتدا گوشی آیفون و یا آیپد را به ورژن ۹٫۳ آپدیت کنید .
  1. به مسیر Setting << Display & Brightness بروید .
  2. گزینه Night Shift را انتخاب کنید .

قابلیت Night Shift چیست و چگونه فعال میشود ؟

۳ . Manual : تنظیمات Night Shift – شیفت شب – را به صورت دستی انجام دهید و فعال کنید .

۴ . Scheduled : با فعال کردن این گزینه ویژگی Nighft Shift – شیفت شب – با توجه به موقعیت مکانی شما و تشخیص ساعت طلوع و غروب خورشید در ساعات پس از غروب خورشید تا طلوع آن بصورت کاملا خودکار عمل خواهد کرد .

۵ . Custom Scheduled : با فعال کردن این گزینه قادر خواهید بود تا ساعاتی که به دلخواه میخواهید ویژگی Night Shift فعال شود را تنظیم کنید .

۶ . Color Temperature : با اين گزينه ميتوانيد ميزان رنگ نمايشگر خود را سردتر يا گرمتر كنيد. با تغيير اسلايدر مورد نظر ميتوانيد اين كار را انجام دهيد.

قابلیت Night Shift چیست و چگونه فعال میشود ؟