معرفی اپل تی وی جدید اپل – apple TV 4th Generation

appleTV4th.jpg

آشنایی کامل با اپل تی وی جدید اپل – Apple TV 4 :

در واقع در این پست شما را با آینده تلویزیون آشنا خواهیم کرد . محصولی به نام اپل تی وی که حال ست آپ باکس اپل میباشد .

شرکت اپل اپل تی وی را اینگونه معرفی کرده است : ” تلویزیون بخش مهمی از زندگی ماست . ما دور هم جمع میشویم تا در مقابل صفحه بزرگ تلویزیون بنشینیم و از برنامه های آن لذت ببریم “

سرویس های اپل تی وی :

اپل تی وی سرویس های زیادی را در اختیار کاربران قرار میدهد . میتوان از Netflix , Hulu , Watch ESPN و … بعنوان قسمت کوچکی از این سرویس ها نام برد . همچنین اپلیکیشن و بازی های زیادی برای این محصول ارایه شده است .

شبکه های اپل تی وی

اپل برای اپل تی وی از سیستم عامل جدیدی به نام tvOS رونمایی کرد . این سیستم عامل ارتباط بین کاربر و تلویزیون را بسیار گسترده کرده است .

سیری امکان جدید دیگری است که از طریق آن میتوان کنترل دستگاه را در دست گرفت . شما از طریق میکروفون موجود در کنترل اپل تی وی میتوانید به سیری دسترسی پیدا کنید .

نرم افزارهای اپل تی وی :‌

اپل بر این اعتقاد است که آینده تلویزیون ها را نرم افزارها تشکیل خواهند داد . بنابراین اعتقاد این شرکت برای اپل تی وی و سیستم عامل tvOS یک فروشگاه اختصاصی راه اندازی کرده است . از طرفی اپل این موضوع را به توسعه دهندگان نرم افزار خاطر نشان کرده است که :‌
انتقال نرم افزار از روی سیستم عامل گوشی آیفون (iOS)‌ به سیستم عامل اپل تی وی (tvOS) بسیار آسان و ساده خواهد بود .

apple-tv-App.jpg

مشخصات فنی اپل تی وی جدید ( Apple TV 4th Generation ) :

وزن اپل تی وی ۴۲۵ گرم و وزن ریموت آن ۴۷ گرم میباشد  . برای دیدن سایر مشخصات ظاهری به عکس زیر توجه کنید .

مشخصات اپل تی وی جدید

کنترل جدید اپل تی وی از بلوتوث ۴ استفاده میکند و دارای اینفرارد میباشد . همچنین این کنترل دارای شتاب سنج و ژیروسکوپ برای استفاده در بعضی از بازی ها میباشد . برای شارژ ریموت کنترل دیگر نیازی به باطری ندارید و از طریق پورت لایتنینگ تعبیه شده روی ریموت میتوانید آن را برای یک ماه شارژ کنید . دستگاه اپل تی وی از پورت HDMI برای وصل شدن دستگاه به تلویزیون استفاده میکند .

پردازنده روی اپل تی وی دقیقا همان پردازنده ای میباشد که بر روی iPhone 6 بکار گرفته شده است . A8 64bit نام سی پی یو است که بر روی این دستگاه استفاده شده است . این سخت افزار قدرتمند باعث این شده است که بسیاری از بازی های قدرتمند به راحتی بر روی این کنسول اجرا شود .

حافظه  داخلی دستگاه به اندازه رم iPhone 6S یعنی ۲ گیگ میباشد .

مورد بعدی که باید به آن توجه داشت این هست که این دستگاه با دو ظرفیت ۳۲ و ۶۴ گیگ عرضه شده است .

خرید اپل تی وی ۳۲ گیگ                 خرید اپل تی وی ۶۴ گیگ